logotype
logotype

 Aby Vám Vaše prádlo skvěle sedělo a poskytovalo potřebnou oporu a požadovaný komfort, je nezbytně nutné správně si prádlo obléci. Zdánlivá banalita vyžaduje ten správný grif a trochu cviku.

Vezměte si podprsenku, promněte si ruce, aby se zahřály a jdeme na to. Můžete následovat instrukce:

  1. Nejdříve je nutné mít zvolenou správnou velikost podprsenky. Tu zjistíte nejlépe absolvováním profesionálního brafittingu. Samozřejmě se můžete také dobře změřit, zjistit, co by Vaše podprsenka měla splňovat a pak zvolit vhodné číslo a to objednat.
  2.  Podprsenku si oblečte buď tak, že protáhnete ruce ramínky a prádlo na zádech zapnete. Případně můžete háčky zapnout na břiše a poté podprsenku otočit a ruce ramínky provléci až nyní (u tohoto způsobu Vás však upozorňujeme, že může dojít k dřívějšímu opotřebení). A nebo podprsenku zapnout rovnou na zádech a ruce provléknout ramínky. To je skutečně jen na Vás. Obvod byste u nové podprsenky měla zapínat na  nejvolnější háček, neboť každý materiál po čase o něco povolí. Jen tak si zajistíte, že budete mít možnost podprsenku pohodlně nosit i v případě menších váhových výkyvů. Pod správně pevný obvod byste neměla být schopna vložit více než tři prsty.
  3. Lehce se předkloňte, pravou ruku vložte horem do levého košíčku až pod ňadro a prs nadzvedněte, umístěte kostice pod prsní tkáň (tedy lehce dozadu a přímo pod prsa) a poté ňadro uložte zpět do košíčku. Stejný proces opakujte s levou rukou a pravým košíčkem. Můžete trupem i trochu zatřást, aby se prsa v košíčku usadila.
  4.  V tuto chvíli se můžete narovnat. Prsa by měla být celá uložena v košíčcích. Neměla by přetékat horem (pokud ano, máte malý košíček) ani vypadávat spodem při zvednutí rukou (v takovém případě máte volný obvod). Ujistěte se, že kostice směřují do podpaží a mezi ňadry leží na hrudní kosti. Jestliže se Vám košíček krabatí v oblasti hrotů ňader, ačkoliv jinak se zdá, že sedí relativně dobře, bude pravděpodobně nutné sáhnout po větším košíčku.
  5. Stáhněte obvod na zádech lehce dolů, aby byl rovnoběžně se zemí. Pokud máte zvolenou odpovídající velikost obvodu, měl by v této pozici zůstat po celý den.
  6. Při prvním nošení je třeba upravit délku ramínek tak, aby se Vám nezařezávala do ramen a také aby nepadala. Nejvhodnější délka je taková, abyste na rameni byla schopná pod ramínko vložit pohodlně jeden prst. Ramínko by mělo sice lehce táhnout, v žádném případě se však nesmí do prstu zaříznout.